[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
Колко време измина до поставяне на точна диагноза? - chervobg.com

Колко време измина до поставяне на точна диагноза?

Диагноза, лечение и съвети за раздразнено черво

Модератор: Doctor_Mitev

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Потребителски аватар
Doctor_Mitev
Site Admin
Мнения: 69
Регистриран на: пон мар 02, 2015 8:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Колко време измина до поставяне на точна диагноза?

Мнениеот Doctor_Mitev » съб мар 07, 2015 10:51 am

Имаше ли несигурност и забавяне при поставяне на точна диагноза раздразнено черво?
Познава ли се тази диагноза в България или се бърка с други заболявания?
Д-р Стефан Митев - Автор на сайта chervobg.com

ToziOnzi
Мнения: 7
Регистриран на: ср мар 04, 2015 7:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Колко време измина до поставяне на точна диагноза?

Мнениеот ToziOnzi » съб мар 07, 2015 11:11 am

Здравейте, в моя случай - с първи явни симптоми през 2006-а година, бях разтакаван, преглеждан излишно, караха ме да пия пробиотици и ензими за храносмилане, обясняваха ми, че вероятно имам един така спастичен неуточнен колит, но нямало какво да се притеснявам, повече спокойствие...

Трябваше за всичко да си набавям сам информация и сам да пробвам всяко едно нещо. Сам да си искам съответни изследвания и сам да се лекувам, макар и симптоматично, а това влошава качеството на живот.

Тази диагноза ми се потвърди едва през 2013-а година след втора колоноскопия и оглеждане, че паталогично нямам изменения или заболявания. Но нямаше лечение до този момент, освен алтернативните съвети, които обаче се бият един друг, защото едно помага за газове, друго за болка, трето за спазми, четвърто за раздвижен пасаж на червата.

Тази диагноза се поставя трудно, ако човек не отиде при точен специалист, който да познава симптоматиката и по-бързо и адекватно да проследи състоянието.

maja
Мнения: 56
Регистриран на: съб мар 07, 2015 5:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Колко време измина до поставяне на точна диагноза?

Мнениеот maja » пон мар 09, 2015 4:03 pm

На мен лично ми отне 5 години да ми поставят диагноза и около 16 операции, 6 от които много тежки коремни операции, хиляди изследвания и процедури. Наистина диагнозата не се поставя лесно, но при мен симптомите са очевидни, да не кажа очевадни. Просто повечето лекари не се занимават и не се интересуват от заболяването. Затова смятам, че попадането при специалист си е направо късмет. А адекватното лечение е много важно. Повечето хора се срамуват от проблемите и не търсят специалист, не говорят за тях и се мъчат да се справят сами, което е много грешен подход, защото така заболяването се задълбочава и отиват при специалист едва когато стане в тежка форма, а тогава и лечението е по-трудно. Затова препоръчвам да започнете лечение още когато симптомите са леки и лечението е по-лесно.

student
Мнения: 5
Регистриран на: нед мар 29, 2015 11:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Колко време измина до поставяне на точна диагноза?

Мнениеот student » пон мар 30, 2015 2:52 am

При мен поставянето на диагнозата не бе проблемът и всъщност първият специалист, който посетих, ми каза, че имам синдром на раздразненото черво. Проблемът реално беше в това, че дълго време не осъзнавах, че имам симптоми на някакво заболяване, а смятах, че всичко е "нормално". Около мен имаше някаква заблуда, че това да те боли корем например е "нормално", въпреки че се случваше прекалено често. Може би на много хора може да се помогне, ако започне да се говори в България повече за IBS за да се избегнат подобни заблуди и да се потикнат хората да се изправят срещу проблема.

kungfu
Мнения: 3
Регистриран на: нед яну 17, 2016 10:53 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Колко време измина до поставяне на точна диагноза?

Мнениеот kungfu » съб мар 26, 2016 11:58 am

Отне ми 6 години (2010 - 2016) от първите сериозни храносмилателни опраквания до поставянето на диагнозата СРЧ.

Първоначално се касаеше за т.нар. Хроничен гастрит - установен с гастроскопия. След последвало относително неуспешно лечение не се стигна до точно установени лекарствени средства и така дойдоха и другите диагнози - Гастроезофагиален рефлукс 2-ра степен и хемороидални усложнения. След колоноскопия нямаше други проблеми по червото, което ме накара да се чувствам здрав до момента, в който разбрах, че има още нещо - първи сериозни симптоми. От този момент до момента на установяване на диагнозата, си спомням, че бях много по-неспокоен от обикновено, тъй като никога не бях подозирал, че може да е толкова тежко.

Успокоението дойде след първите дни от целенасоченото лечение - невероятно облекчаващо е да живееш с мисълта, че имаш контрол върху ситуацията.

iliana
Мнения: 3
Регистриран на: чет апр 28, 2016 3:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Колко време измина до поставяне на точна диагноза?

Мнениеот iliana » чет апр 28, 2016 4:44 pm

Здравейте,
При мен поставянето на диагнозата дразнимо дебело черво се случи на 12.04.2016 почти десет години бях с диагноза хроничен колит. може би наистина са близки по симптоми, но на нас пациентите това ни коства много болка

И увайение - илиана


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Върни се в “Всичко за раздразнено черво”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта

cron