[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
Моля за съвет - chervobg.com

Моля за съвет

Диагноза, лечение и съвети за раздразнено черво

Модератор: Doctor_Mitev

julitraykova
Мнения: 3
Регистриран на: ср апр 13, 2016 10:59 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Моля за съвет

Мнениеот julitraykova » ср апр 13, 2016 11:33 am

Здравейте,
едва преди 2 дни открих този форум и прочетох доста интересни статии.
Аз съм на 38 год. и имам следния проблем: от около 5-6 год. съм с разстройство сутрин (кашкави или воднисти изхождания), почти всеки ден.Ходила съм на лекар и ми бе поставена диагноза СРДЧ, само въз основа на ехографски преглед, други изследвания не са ми правени.Липсваха други оплаквания.
Но от 10 дни стомаха ми се разстрои повече- по 3-4 воднисти изхождания на ден, къркорене на червата, киселини,газове и дискомфорт в стомаха и корема.Личната лекарка ми пусна микробиология на фекалии- оказа се, че няма никакви патогенни бактерии.Отидох на гастроенетеролог, след преглед на ехограф на всички органи, не откри нищо нередно.Постави ми отново диагноза СРДЧ. На въпроса дали не трябва да направя колоноскопия ми отговори, че при мен водеща е продължителността и за 5 год. вече да съм починала, ако е било от сериозните болести.На този етап нямало нужда.
Предписа ми дуспаталин, нексиум и креон.
На някой от вас изписвани ли са тези лекарства при симптоми като моите? Имаше ли ефект? И изобщо как се справяте с разтройството? Пробвах какво ли не-сок от дренки, чай от айважива, чай от кора на нар, чай от джоджен,оцет със сода, брашно с вода, диета, смекта, биогая, линекс, хапчета хидрасек...но резултат не виждам :roll:
Надявам се някой да ми отговори,
Поздрави

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот XXXX » чет апр 14, 2016 10:57 am

Нищо не ми помага и на мен. Пия Стоперан през ден, понякога и това не помага.

Потребителски аватар
Doctor_Mitev
Site Admin
Мнения: 69
Регистриран на: пон мар 02, 2015 8:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля за съвет

Мнениеот Doctor_Mitev » пет апр 15, 2016 11:27 am

Това е типична история на човек със синдром на раздразненото дебело черво.

Трудно може да се даде съвет без подробно запознаване с особеностите на конкретния случай.

Затова препоръчвам консултация и изграждане на план за цялостно решаване на проблема.
Д-р Стефан Митев - Автор на сайта chervobg.com

julitraykova
Мнения: 3
Регистриран на: ср апр 13, 2016 10:59 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот julitraykova » съб май 14, 2016 9:05 pm

Здравейте отново!
Имам хубава новина и искам да разкажа как се развиха нещата при мен.
Преди 3 седмици се свързах с д-р Митев по скайп. След проведения разговор ми постави диагноза СРДЧ. Още на следващия ден започнах да изпълнявам назначеното от него лечение и диета, въпреки, че хич не ми се вярваше,че ще има ефект, след като бях пробвала какво ли не... пък и докторът ми се видя прекалено млад за да може да ми помогне :D ;) :D
Останах изумена, след като на следващия ден разстройството изчезна, газовете и къркоренето на корема ставаха все по рядко, докато напълно изчезнаха. Наистина не мога да повярвам, че толкова бързо се оправих.
Огромно благодаря на д-р Митев!!! Млад, внимателен и толкова добър специалист! Имаме нужда от такива лекари! Искрено се надявам,че ще остане да работи в България!!! и няма да последва примера на други добри специалисти, които вече са чужбина.
Препоръчвам го!!!

Успех на всички!

прлб
Мнения: 1
Регистриран на: ср май 25, 2016 9:55 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот прлб » ср май 25, 2016 9:59 am

ЗДРАВЕЙТЕ!ИСКАМ ДА ПОПИТАМ И СКАЙП КОНСУЛТАЦИЙ ЛИ СЕ ПРОВЕЖДАТ,ЗАЩОТО АЗ НА НЯКОЛКО ПЪТИ СЕ СВЪРЗВАХ С ДОКТОРА И ТОЙ МЕ ПОКАНИ НА КОНСУЛТАЦИЯ САМО В КАБИНЕТА МУ.ТЪЙ КАТО НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ МИ Е ТРУДНИЧКО ДА ГО ПОСЕТЯ.

Потребителски аватар
Doctor_Mitev
Site Admin
Мнения: 69
Регистриран на: пон мар 02, 2015 8:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля за съвет

Мнениеот Doctor_Mitev » ср май 25, 2016 9:27 pm

Скайп консултации се провеждат само при поставена диагноза от друг лекар и предварително изпратен документ (Епикриза), показващ тази диагноза.
Д-р Стефан Митев - Автор на сайта chervobg.com

nikoleeti
Мнения: 10
Регистриран на: вт ное 03, 2015 7:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот nikoleeti » чет яну 12, 2017 8:20 pm

И на мен почти нищо не ми помага понякога. Червата си имат собствено " мнение", независимо от някои приемани храни или лекарства или пък още повече от спокойствие, дори нищо да не ме тревожи или употребя успокояващи билки, ефектът е нулев! Вече не знам какво да правя, какво да ям или поръчвам като медикаменти. Искам да попитам някой ползвал ли е пробиотик 10, линекс гастро или надеждата ми е в хуск на капсули. При мен синдромът е със разстройство, подуване и газове. Моля за мнения за хуск, ако сте го ползвали. Ще чакам отговор. Благодаря ви предварително!

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот XXXX » чет яну 12, 2017 9:15 pm

Като свикнеш да живееш със състоянието, нещата се подобряват. Не е много обнадеждаващо, но е така. Имам и много лоши дни, но е поносимо. Пълноценен живот без дискомфорт не знам ще имам ли някога, но съм се отказала да се затормозявам като постоянно мисля за това.

nikoleeti
Мнения: 10
Регистриран на: вт ное 03, 2015 7:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот nikoleeti » чет яну 12, 2017 10:27 pm

Не мога да свикна и да се примиря, дори напротив - от ден на ден се отчайвам все повече и губя надежда. Точно нещата са под контрол горе - долу и изведнъж всичко се проваля с гръм и трясък! Не знам какво ще ми поднесе следващия ден, затова се чувствам в безизходица и търся съвет как се справят други хора с този проблем. Защото малко по малко ми съсипва живота и настроението, само , който го е изпитал, знае как се чувства човек. Не знам как ще продължа да живея , през главата ми минават от черни, по - черни мисли, които ме плашат. Съвсем сериозно е положението, няма шега.

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот XXXX » пон яну 16, 2017 1:12 pm

Знам много добре какво имаш предвид. Минала съм през това. Дори и сега трудностите не спират. Започнах да спортувам, но след тренировка получавам зверска диария, въпреки че не ям преди да тренирам и пия дори хапчета. Диарията след тренировка е придружена с много силни спазми, от които чак ми причернява... толкова са болезнени. Не знам какво да правя. Искам да спортувам, за да се разсейвам. Някой имал ли е сходен проблем и как да се справя? Мислех, че спортът би трябвало да ми помага, но уви... май ще трябва да се откажа и от това си социално занимание, а никак не ми се иска.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Върни се в “Всичко за раздразнено черво”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта

cron