[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
Моля за съвет - Страница 2 - chervobg.com

Моля за съвет

Диагноза, лечение и съвети за раздразнено черво

Модератор: Doctor_Mitev

ninamilan
Мнения: 9
Регистриран на: чет дек 10, 2015 12:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот ninamilan » пон яну 16, 2017 2:05 pm

И аз понякога получавам спазми ако хапна нещо след тренировка.Болките са толкова силни,че ми минава само от течен аналгин.Би трябвало спортът да помага, но уви.Иначе напоследък положението със стомаха ми се е влошило.През деня като съм на работа нищо не хапвам,само вечер като се прибера.Тоест по 1 път на ден се храня.И вече дори и вечер като хапна дори малко количество храна започва да ми се гади и ми е адски тежко.Явно ми се е свил стомаха.Много ме е страх от анорексия,в един момент страха от ядене да не надделее или пък стомаха сам да отхвърля храната.А най-лошото е че повечето гастроентеролози казват: "нищо ти няма"или "не мисли толкова за стомаха си".Психиатърът и той ме отсвири-каза че съм изпробвала всички лекарства и най-добре вече да пробвам с някаква диета.

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот XXXX » пон яну 16, 2017 3:36 pm

И аз се притеснявам от подномреното тегло. Тежа 40кг при ръст 1.60. Като излизам не ям или ям по веднъж на ден, защото иначе ми се получават проблеми.

nikoleeti
Мнения: 10
Регистриран на: вт ное 03, 2015 7:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот nikoleeti » пон яну 16, 2017 9:32 pm

Аз нямам никакво време за спортуване, но при диария не е ли препоръчителен заседналия начин на живот, в смисъл спокойствие и без напрежение? Аз поне нямам силни болки, от които виждам се оплакват някои от вас. Сигурно е кошмарно, не стига притеснението покрай болестта, ами и тези кризи! На моменти имам болки, но са слаби, или вече свикнах с тях, но са предимно в червата, а не в корема, не знам дали ме разбирате. Какво пиете, за да притъпите пристъпите на диария или просто гладувате, както пишете?

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот XXXX » вт яну 17, 2017 12:10 am

Пия хапчета за диария, каквито имам под ръка.

nikoleeti
Мнения: 10
Регистриран на: вт ное 03, 2015 7:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот nikoleeti » чет яну 19, 2017 7:42 pm

Някой ползвал ли е ентеросан основен? Препоръчаха ми го от аптека, но прочетох както добри, така и лоши отзиви за него. Моля за мнение.

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот XXXX » пет яну 20, 2017 12:57 pm

Аз съм го пробвала и нямаше ефект.

cvetelina_eti
Мнения: 8
Регистриран на: пет дек 09, 2016 2:10 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот cvetelina_eti » нед яну 29, 2017 8:31 pm

Здравейте :) От 4 години съм със СДЧ с диария най-често сутрин. В последните месеци по всяко време, каквото и да хапна, след около час тичах към тоалетната. Досещате се какъв социален живот водих. Какво ли не съм пила-ефект нулев. Докато не открих. Цинарикс- с екстракт от артишок
Пия го вече месец 3*2 по време на хранене. Отначало взимах и храносмилателни ензими, но ги спрях. И се чувствам страхотно. Диарията изчезна. Подуването, къркоренето и газовете също. Пише че подпомага черния дроб и жлъчката секреция и храносмилането.В листовката пише, че ако човек има забавена перисталтика помага, но въпреки това го взех и в моя случай не сбърках. Не е и скъп. Горещо го препоръчвам!

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот XXXX » пон яну 30, 2017 7:17 pm

А пише, че може да причини диария. Съдържа лактоза, което дразни червата на хора с IBS. Странно.

nikoleeti
Мнения: 10
Регистриран на: вт ное 03, 2015 7:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот nikoleeti » пон яну 30, 2017 7:55 pm

И аз имам въпрос към Цветелина. Не засилва ли диарията, защото пише, че е за запек и че предизвиква диария? Освен това отслабва ли се от него, защото не търся такъв ефект? И друго- ползвала ли си хуск, защото и за него пише, че е за диария, но в настоящото време и за запек? Как става това, не мога да си го обясня. Ще чакам отговор .

cvetelina_eti
Мнения: 8
Регистриран на: пет дек 09, 2016 2:10 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот cvetelina_eti » пет фев 17, 2017 8:58 am

Здравейте! Извинявам се, че чак сега ви пиша. Да аз също прочетох, че става да се ползва при запек, но пишеше също, че помага на черния дроб и жлъчката и да се образуват панкреатична ензими. Затова го взех. Иначе не съм отслабнала от него. Що се отнася до лактозата и на мен не ми е ясно как не ми е повлияло зле. За други хапчета с лактоза веднага установявам къркорене и подуване, ни от тези НЕ. Иначе при мен проблема е много изразен като ям извара и по-малко с краве масло(Диария)
А за хуск- пробвала съм го 3-4 пъти за по един месец, но не съм доволна. А ако някой може да ми помогне за количеството лактоза в тези два продукта( извара и краве масло), защото чет различна информация и се обърквам. Или пък може да имам индивидуална непоносимост към тях???


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Върни се в “Всичко за раздразнено черво”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта

cron