[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
Разкажете вашата история - Страница 4 - chervobg.com

Разкажете вашата история

Диагноза, лечение и съвети за раздразнено черво

Модератор: Doctor_Mitev

gig32us
Мнения: 1
Регистриран на: вт юни 06, 2017 9:28 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Разкажете вашата история

Мнениеот gig32us » чет юни 08, 2017 11:16 am

Здравейте,
Аз съм от Варна на 47 години. От две години имам проблеми, незнам от къде тръгна всичко . Съпругата ми мисли че се дължи на прекалено употреба на фибри и здравословни храни. Според мене е комплексна причина понеже работата ми е съпроводена с напрежение и нервна преумора. Имах болки в стомаха и чести кашави изхождания. Обиколих всички доктори накрая ходих и при професор Коцев направих всички възможни изледвания (дори и за спин). Правиха ми гастро и колоноскопия. Имах малко зачервяване на стомаха и пих антибиотици за халикобактер (за всески случай)въпреки че такива не намериха. Както и да е ,постепенно болките в корема изчезнаха, но останаха диаричните чести изхождания със газове и силна миризма. Сякаш немога да се изходя като хората. По малко и често ходене.Като хапна и ми се прихожда. Доктора ми каза да се съветвам с психиатър. Аз вече найстина бях в депресия от това нераположение. Съня ми се наруши - събуждам се все към 5 часа сутринта. Немога да кажа кое породи депресията ("кокошката или яйцето") но понякога имам добри дни и като нямам проблем не съм депресиран и си позволявам да се отпусна което ме обнадеждава. Понякога обаче немога да разбера какво става и пак се почва всичк отнаало няколко седмици немога да се стабилизирам. Отделно поотслабнах от това често изхождане а аз съм и и слаб по начало и направо изглеждам ужасно. Това още повече ме депресира.
Лошото е че съм във Варна и постоянно зает. Поискахте ми трябва заключение от лекар че имам IBS но такъв не ми дадоха такова.Лекаря каза че това не го водили като заболяване и не му обяних че ми трябва да го покажа на друг лекар това щеше да го засегне..така че официален документ нямам . Каза да си ям всичко но по суха храна често и по малко без да преяждам и ще се оправя. Имах и добри дни но от какво се провокира немога да хвана и не минава с месеци.
Пия пробиотици но голям ефект май няма . Може би много трябва да ги пия незнам .Объркан съм и нямам стратегия за лечение.

Dori
Мнения: 2
Регистриран на: пон юни 12, 2017 5:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Разкажете вашата история

Мнениеот Dori » пон юни 12, 2017 5:33 pm

Здравейте, искам да разкажа историята на мой близък човек (мъж, на 35 години), който вероятно страда от СРДЧ или поне до такъв извод достигнахме след повече от 2 години и половина. Трудно мога да опиша в детайли обстоятелствата около появата на първите симптоми. Реално в онзи периад се случиха някои травмиращи събития, които може би имат отношение към появата на проблема. Няколко месеца след това започнаха и мъките. Започна като проява на цистит или някакво възпаление на простата например, пак ми е трудно да бъда конкретна. Симптомите бяха чести неотложни позиви за уриниране, болка ниско в корема, подуване, газове, проблеми със съня и ставане до тоалетната през нощта поне по няколко пъти. И се започна с ходене по лекари, в този период предимно уролози - едни искаха да го оперират, други го тъпчеха с антибиотици. Вероятно за този период до днес е пил повече от 10-15 различни антибиотика. Всички изследвания бяха в норма, няма наличие на зловредни микроорганизми. И така стреляне на сляпо. До момента, в който не попаднахме в една лаборатория на микробиолог, работещ в Пирогов, който заяви, че има трихомони. И пак антибиотици, и пак нищо.

Във времето опитваше и всякакви нетрадиционни методи - хомеопатия, всякакви билки, знахари. Дори поръча една машинка за лечение на различни заболявания от Украйна, която мисля работи на принципа на някакви вълни/ честоти. И пак нищо. Е, имаше някакви моменти на слабо подобрение, но кратки и несъществени.
Ходил е десетки пъти при гастроентеролози, някои казаха, че е СРДЧ, други нервен пикочен мехур - диета, лекарства и пак нищо. Опита и с психиатър, който изписа медикаменти. Те обаче не му понасяха и въпреки схемите и намалените дози не привикна.

Днес симптомите са горе-долу същите - чести позиви за уриниране, ставане през нощта, разтройство на съня, болезнен, подут корем (храненето е голям проблем, тъй като много от храните не му понасят). От скоро се появи и нещо ново - вечер при лягане за сън има виене на свят и силно сърцебиене, понякога и изтръпване на едната ръка. Разбира се предвид, че непрекъснато е тревожен за състоянието си и смазан от симптомите, както и липсата на възможност да разтоварва по какъвто и да е бил начин, е доста депресивен.

Чудя се има ли изход от този порочен кръг и ако да къде да го търси. Мисля, че възможностите се изчерпват и се чудя има ли добри практики в чужбина, където мигат да приложат по-подходящо и цялостно лечение. На някои места, четох за добро повлияване на заболяването от хипноза. Дали сте чували или опитвали подобни методи? Изобщо ще съм благодарна ако някой би могъл да даде съвет за подобряване или излекуване на състоянието.
Благодаря!

natnikol2
Мнения: 6
Регистриран на: съб яну 13, 2018 12:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Разкажете вашата история

Мнениеот natnikol2 » пон яну 15, 2018 8:49 pm

Здравейте, съвсем случайно попаднах на сайта и форума. Четейки се обнадеждявам, че има надежда за СРЧ, овладяване на състоянията.
Стрес, стрес и хранене. Сега съм на 43г. Всичко започна преди около 8години. Запечен стомах от дете, после стрес прекаран " свински грип"- определение от личната лекарка, без изследвания, подуване от определени храни, в последствие от почти всичко.... газове. Започна ходене по лекари....Антибиотици, лекарства. Газове- миризливи и неволното им изпускане. От там и моето асоциализация от живота. Подтискащо е....неудобно...
Колоноскопии 3, Гастероскопия1;-
Диагноза:
Полипи на дебелото черво- отстранени, атрофичен гастрит, ГЕРБ, Баретов хранопровод...СРЧ
Лекарства- Нексиум, Дуспаталин, Спазмомен, Комфортекс, Креон 10 000, еспулмизан.Хуск, Дуфалак, Дегазин
Пила съм и антибиотик за Хеликобактер,
Пробиотик- Лактофлор, Лиолакт
Пиех и облекчение имаше и то за кратко.... но симптомите с подуване и газове са трайни и неостранени. Справям се със запека с подбрани храни, отказах и с много неща да се храня, но в момента състоянието ми, повлияно и от стреса е влошено . Вече съм към 43кг. Винаги съм била слаба около 47кг, просто не качвам , а слабея. ..имам и възли на щитовидната, пия Еутирокс.
Ходене по лекари и не разбиране, вдигане на рамене
Днес си взех Омепразид, поради силните болки в стомаха, личната ми е предписала ФЛОСИЛ-не знам дали е подходящ за прием в моя случай и моля за мнение.

Iris
Мнения: 3
Регистриран на: пон сеп 05, 2016 8:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Разкажете вашата история

Мнениеот Iris » ср мар 21, 2018 3:51 pm

Привет, отново. :)
Мина доста време от поста ми тук, в който описах подробно състоянието си. От тогава направих ново рентгеново изследване и се оказа, че вече имам мобилен цекум. Продължавам да имам частична непроходимост на червата. Цекумът е издут и не ме учудва, че е станал мобилен под тежестта си. През първите 3 години след злополучната (така я наричам) колоноскопия, си правех почти ежедневни клизми, а през следващите 3, до сега съм на силно кафе и цигара сутрин... влияят ми недобре, но спрях с клизмите. Това не е решен проблем. Продължавам да търся причините за това, което се случи.
Нощем, долу в дясно ми е подут корема и къркори, повръщала съм няколко пъти... чувството е, че съдържимото на червата е възпрепятствано. На рентгена се вижда, че се движи нормално до цекума, изпълва го и после...едва се придвижва нагоре - забавя се значително. Но, не се вижда, защо.
Достатъчно ли е рентгеново изследване, за да се изключи евентуален брид или леко срастване, получено при колоноскопията? Моля, кажете ми, какво изследване да направя допълнително.
Опасявам се, че може това състояние да е неврологична реакция и в такъв случай, нова колоноскопия или иригография, да има още по-негативен ефект. Трябва ли първо да посетя невролог и какво да искам от него? Може би, накрая ще се пристраша за нова колоноскопия, предвид, че минаха почти 6 години. :(

Първата колоноскопия, показа само долихоколон и бледа лигавица.

natnikol2
Мнения: 6
Регистриран на: съб яну 13, 2018 12:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Разкажете вашата история

Мнениеот natnikol2 » чет мар 22, 2018 1:09 pm

Бутарен подходящ ли е за нас?????
Моля , д-р Митев за мнение, поради това, че не приема пациенти , и не мога да се прегледам при него.... и ми бе изписан от друг лекар.... поне да не са влоша...


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Върни се в “Всичко за раздразнено черво”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта

cron