[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
Непоносимост към храни и СДЧ - chervobg.com

Непоносимост към храни и СДЧ

Диагноза, лечение и съвети за раздразнено черво

Модератор: Doctor_Mitev

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
cvetelina_eti
Мнения: 8
Регистриран на: пет дек 09, 2016 2:10 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Непоносимост към храни и СДЧ

Мнениеот cvetelina_eti » нед дек 11, 2016 6:33 pm

Здравейте! Пускам нова тема във форума, тъй като не съм на ясно дали непоносимостта към храни има пряка връзка със СРЧ. 4 те най-известни непоносимости(хистаминова, лактозна, фруктоза и глутенова)се препокриват с ФодМап диетата, която се препоръчва при синдрома. Мисълта ми е дали има смисъл да правя кръвни изследвания за непоносимости или те нямат отношение към СДЧ и да си спазвам диетата.

Потребителски аватар
Doctor_Mitev
Site Admin
Мнения: 69
Регистриран на: пон мар 02, 2015 8:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Re: Непоносимост към храни и СДЧ

Мнениеот Doctor_Mitev » нед дек 11, 2016 8:40 pm

Изброените 4 състояния са различни от СРДЧ.

Дали има смисъл да се изследвате за тях може да реши лекар след разговор за конкретните оплаквания и подробен преглед.
Д-р Стефан Митев - Автор на сайта chervobg.com

cvetelina_eti
Мнения: 8
Регистриран на: пет дек 09, 2016 2:10 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Непоносимост към храни и СДЧ

Мнениеот cvetelina_eti » нед дек 11, 2016 10:04 pm

Аз имам диагностициран СРЧ, но диета тогава не ми беше назначена. До скоро си мислех, че имам непоносимост към определени храни, но като чух, че има специална диета FodMap, сега не съм сигурна, дали ако имам някоя от непоносимостите, тя оказва влияние върху състоянието ми, а именно диарията. Или си е от самия синдром и от неспазването на FodMap диетата.
Последна промяна от cvetelina_eti на нед дек 11, 2016 10:22 pm, променено общо 1 път.

cvetelina_eti
Мнения: 8
Регистриран на: пет дек 09, 2016 2:10 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Непоносимост към храни и СДЧ

Мнениеот cvetelina_eti » нед дек 11, 2016 10:18 pm

Напоследък, не само от заподозрените от мен храни, а всеки ден, каквото и да хапнех, имах диария. Тогава се поразрових малко за изследванията за непоносимост и попаднах на Вашия сайт, Доктор Митев и така разбрах и за FodMap диетата и съвсем се обърках... 5 дни я спазвам на своя глава, като внимавам, защото съм диабетичка и стомаха ми е спокоен. Другата седмица съм на лекар-същата която преди 4 години не ми предписа диета, а само пробиотик и спазмолитик.

Потребителски аватар
Doctor_Mitev
Site Admin
Мнения: 69
Регистриран на: пон мар 02, 2015 8:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Re: Непоносимост към храни и СДЧ

Мнениеот Doctor_Mitev » пон дек 12, 2016 6:39 pm

Спазването на каквато и да е терапевтична диета (особено при диабетик) трябва да е под контрола на лекар.
Д-р Стефан Митев - Автор на сайта chervobg.com


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Върни се в “Всичко за раздразнено черво”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост

cron