[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
IBS ли е това? И още - chervobg.com

IBS ли е това? И още

Диагноза, лечение и съвети за раздразнено черво

Модератор: Doctor_Mitev

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
BobiSf
Мнения: 1
Регистриран на: вт дек 27, 2016 2:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

IBS ли е това? И още

Мнениеот BobiSf » вт дек 27, 2016 5:01 pm

Здравейте, и благодаря за този форум,
и най-вече за обясненията на д-р Митев! Бях се побъркал вече от притеснения. Давах изследвания за кръв, ходих по лаборатории,
какво ли не правих, и се чудех от какво страдам! А на края: имал съм психосоматични болки... дадоха ми хомеопатия, но нищо не мина. А аз се тревожа и това виждам, че само допринася!

Първо да кажа, че съм на 24 години; Като цяло болките започнаха преди 6 месеца, точно на 1-ви юли; тогава останах сам в къщи, и това допълнително ми влоши емоционалното състояние; 2 седмици преди да се появи болката, имах постоянни газове по-цял ден, сякаш "червата ми танцуваха", имах и подувания в корема, и на моменти усещах лека болка под лъжичката на стомаха (особено когато се притеснявах), но спираше; и така изведнъж на 1-ви юли, ме сви стомаха под лъжичката, сякаш някаква "пареща болка" се появи, а от това се притесних още повече и започнах да ходя по-голяма нужда по 3-4 пъти на ден! Направо полудях от страх, а това увеличаваше ли призивите до тоалетна, увеличаваше; от тогава, всеки ден, когато се притесня и се сетя "за болката", то тя се връща; много е неприятно, а и от там и имам призив за тоалетната...

Не крия, че имам тревожности. Всеки ги има. От както пък имам и болката, още по зле са нещата!
Всичко стана преди 10 години; изживях силен емоционален стрес, когато кандидатствах за кандидат-гимназиалните изпити, като тогава ясно си спомням как се бях "закотвил" в тоалетната, изплашен "до смърт" от предстоящия изпит по български, и ужасни болки в целия корем, но някак си бяха "режещи"! А от тогава, всяка сутрин ставам с разтройство, но последната 1 година просто стреса ми дойде в повече, а и тази "приятна болка", която се появи, просто ме побърква! Поне не ми се подува корема вече, и нямам газове. Има само болки в различни части на корема, и когато се натисна - болка няма, сякаш изчезва при "пипане", и като се изходя - сякаш болката спира за кратко... Странно е.

мисленето за проблема ме кара да ме боли още повече... и да ходя до тоалетна още повече. От там ми се наруши и храносмилането.

Въпреки всичко, устоях. Имам апетит, ям си каквото поискам; И ходя само сутрин на тоалетна, т.е. твърдо се старая през деня да не ходя :lol: :lol: ...

Та, два въпроса:
1. Това симптоми на IBS ли са?
2. Д-р Митев: работите ли тези дни, или пък евентуално след 1-ви януари, или е най-добре да ви се обадя? Благодаря!

Потребителски аватар
Doctor_Mitev
Site Admin
Мнения: 69
Регистриран на: пон мар 02, 2015 8:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Re: IBS ли е това? И още

Мнениеот Doctor_Mitev » вт дек 27, 2016 11:44 pm

1. Напълно възможно е това да е IBS, но естествено без да сме се виждали няма как да кажа със сигурност.

2. Обадете се в първите работни дни на новата година, по възможност между 17 и 19ч.
Д-р Стефан Митев - Автор на сайта chervobg.com


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Върни се в “Всичко за раздразнено черво”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост