[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
Моля Ви за съвет - chervobg.com

Моля Ви за съвет

Диагноза, лечение и съвети за раздразнено черво

Модератор: Doctor_Mitev

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Tania_bor
Мнения: 1
Регистриран на: съб май 13, 2017 7:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Моля Ви за съвет

Мнениеот Tania_bor » съб май 13, 2017 8:32 pm

Zdraveite,
v chujbina sam v momenta i njamam vazmojnost da doida na pregled,no pri purva vazmojnost kogato se pribera shte doida.Molia vi za savet.Situaciata e slednata minaloto liato imah malko problemi i prekarah silen stres,zapochna bolka nisko dolu nad kosta,maika mi mi kaza moje bi sam nastinala i mi dade ciprofloksacin,bolkata trugna i nagore,otidoh na ginekolog pogledna me na ehograf,sekret ne vze zashtoto oshte pieh antibiotik i kazs che njama smisal.Kaza che vijda izduto debelo chervo i predpolaga che e bakteria ot moreto i mi izpisa Vibramicin.Dobre no bolkata stana v celia korem dolu i gore liavata chast do pod rebroto s poduvane i zapek.Otidoh na rengen,imam operaciq ot katastrofa i srastvaniq na chervata,kazaha mi kolit,dadoha mi ibutin i kapki dulkolax za zapeka.Sled spiraneto na hapchetata bolkite zapochnaha otnovo i po mnogo chasove.Edna vecher mnogo me zabolia ne izdarjah ot bolka i v bolnicata na rengen otnovo kazaha burna peristaltika i mi biha injekcia ot koiato korema mi se izdu i stana tvard na kamuk edva ne umriah do sutrinta.Izpisaha mi mezym forte i duspatalin.Pih duspatalin okolo 10 dni s mezym forte i laktoflor.Hodih i na ehograf kazaha mi cheren drob normalen,kamuk 14mm v jluchkata i pregunata jluchka.Opravih se i spriah samo duspatalina,a mezym forte i probiotika go prodaljih 3 meseca,dokato ne svarshiha a az veche bjah v Gyrzia i tuk gi njama ...otnovo ot mart mesec zapochnaha makite.Parvo bolka v dolnata chast na korema sled koeto preminava i gore v liavo do rebroto i preriazva,poduvane i origvane...umora.Vednaga shtom se pribera iskam da vi posetia,no prosto dotogava ako moje da mi dadete savet.Inache sportuvam,57 kila sam,bjah 62 no za edin mesec ot bolkite iam dosta malko i svalih 5 kg.Dali triabva da zapochna pak duspatalina?Imam problem i s zapeka,hodia do toaletna samo sled kafe i cigara,v sashtoto vreme te drazniat i stava edin omagiosan krag.Dnes naprimer sutrinta pih smuti ot oveseni iadki,kanela i iabulka sutrinta i zapochna edno draznene v korema ne tochno bolka,posle sledobiad iziadoh 50 grama parjeni tikvichki s brashno i ujasa zapochna.Pih renitidin i duspatalin no bolkata ne izchezva.Molia vi kajete kak da ovladeia tozi ad dokato se pribera.Blagodaria predvaritelno..

Потребителски аватар
Doctor_Mitev
Site Admin
Мнения: 69
Регистриран на: пон мар 02, 2015 8:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля Ви за съвет

Мнениеот Doctor_Mitev » нед май 14, 2017 12:35 pm

Не мога да давам съвети, свързани с лечение, без да съм ви виждал, особено като нямате поставена конкретна диагноза.

Това може да бъде опасно. По-добре се консултирайте с местен лекар и го питайте директно каква е диагнозата.
Д-р Стефан Митев - Автор на сайта chervobg.com

Dori
Мнения: 2
Регистриран на: пон юни 12, 2017 5:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля Ви за съвет

Мнениеот Dori » вт юни 13, 2017 9:30 am

Здравейте, искам да разкажа историята на мой близък човек (мъж, на 35 години), който вероятно страда от СРДЧ или поне до такъв извод достигнахме след повече от 2 години и половина. Трудно мога да опиша в детайли обстоятелствата около появата на първите симптоми. Реално в онзи период се случиха някои травмиращи събития, които може би имат отношение към появата на проблема. Няколко месеца след това започнаха и мъките. Започна като проява на цистит или някакво възпаление на простата например, пак ми е трудно да бъда конкретна. Симптомите бяха чести неотложни позиви за уриниране, болка ниско в корема, подуване, газове, проблеми със съня и ставане до тоалетната през нощта поне по няколко пъти. И се започна с ходене по лекари, в този период предимно уролози - едни искаха да го оперират, други го тъпчеха с антибиотици. Вероятно за този период до днес е пил повече от 10-15 различни антибиотика. Всички изследвания бяха в норма, няма наличие на зловредни микроорганизми. И така стреляне на сляпо. До момента, в който не попаднахме в една лаборатория на микробиолог, работещ в Пирогов, който заяви, че има трихомони. И пак антибиотици, и пак нищо.

Във времето опитваше и всякакви нетрадиционни методи - хомеопатия, всякакви билки, знахари. Дори поръча една машинка за лечение на различни заболявания от Украйна, която мисля работи на принципа на някакви вълни/ честоти. И пак нищо. Е, имаше някакви моменти на слабо подобрение, но кратки и несъществени.
Ходил е десетки пъти при гастроентеролози, някои казаха, че е СРДЧ, други нервен пикочен мехур - диета, лекарства и пак нищо. Опита и с психиатър, който изписа медикаменти. Те обаче не му понасяха и въпреки схемите и намалените дози не привикна.

Днес симптомите са горе-долу същите - чести позиви за уриниране, ставане през нощта, разтройство на съня, болезнен, подут корем (храненето е голям проблем, тъй като много от храните не му понасят). От скоро се появи и нещо ново - вечер при лягане за сън има виене на свят и силно сърцебиене, понякога и изтръпване на едната ръка. Разбира се предвид, че непрекъснато е тревожен за състоянието си и смазан от симптомите, както и липсата на възможност да разтоварва по какъвто и да е бил начин, е доста депресивен.

Чудя се има ли изход от този порочен кръг и ако да къде да го търси. Мисля, че възможностите се изчерпват и се чудя има ли добри практики в чужбина, където могат да приложат по-подходящо и цялостно лечение. На някои места, четох за добро повлияване на заболяването от хипноза. Дали сте чували или опитвали подобни методи? Изобщо ще съм благодарна ако някой би могъл да даде съвет за подобряване или излекуване на състоянието.
Благодаря!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Върни се в “Всичко за раздразнено черво”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост

cron