[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
Лечение на синдрома с антидепресанти? - Страница 5 - chervobg.com

Лечение на синдрома с антидепресанти?

Диагноза, лечение и съвети за раздразнено черво

Модератор: Doctor_Mitev

NSV
Мнения: 47
Регистриран на: пет окт 23, 2015 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот NSV » пет дек 11, 2015 9:40 pm

Благодаря за подробния отговор. Полезна ми е всяка информация. Дам, поне знаеш, че винаги може да помогнеш с анафранил на мъжа си, но щом за момента става с билка, по-добре да не взема антидепресанти. Да, в повечето случаи анафранил понижава либидото малко или много. И при мен го забелязвам. Но все пак секс правим най-много 1% от времето, а останалите 99% могат с него да бъдат поне пълноценни. Ако трябва да се прави по-малко секс - така да е. Който ме разбира, да ме разбира. Пък има и помощни средства за мъжете :) Аз го пия точно заради стягащия ефект на червата и премахване на напрежението и превръщането му в импулс за действие.
За МАО. Приемал съм Аурорикс (моклобемид) около 5 месеца, 2-3 от които на максимална доза - 2 таблетки сутрин и 2 вечер (600 мг на ден). Успокои ме до голяма степен. Има положителен ефект върху ерекция, даже я подобрява. Но при мен водеше до диарийни ходения до тоалетна, независимо дали ходя 1 или 4 пъти на ден. Това ме напрягаше, притесняваше в ежедневието и го спрях две седмици и минах на Анафранил. От Аурорикса не съм забелязал почти никакви странични ефекти. Само лека сухота в устата и то в началото. И да диарийните ходения до тоалетна. Но в листовка пише, че може да доведе до диария или запек. Явно е различно при всеки човек. От моя лекар знам, че това е единственият антидепресант, който не само не влияе негативно на либидото, но и го подобрява значително. Не мога да кажа, че има повече странични ефекти от Анафранила на практика при мен.
А да те питам и личен въпрос. Страничният ефект за либидото как се смекчава? Какво казва твоя лекар? Добавки нещо? Аз предстои да говоря с моя лекар по този въпрос следващите седмици. Не знам как ще го обяснявам на жената до мен. Сега имам една приятелка и ще видим...:))))

ninamilan
Мнения: 9
Регистриран на: чет дек 10, 2015 12:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот ninamilan » пет дек 11, 2015 10:27 pm

Ами в странични ефекти пише, че намалява либидото и потентността.На мен психиатъра ми каза, че само докато ги пия няма да мога да изпитвам оргазъм при секс :oops: Но при мен не е чак толкова страшно.При мъжете не знам как се отразява.Аз тези дни ще ходя при моя лекар и ще го питам.Ще му кажа да ми изпише аурорикс да го пробвам.Вече взех да си мечтая за диария.

NSV
Мнения: 47
Регистриран на: пет окт 23, 2015 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот NSV » пет дек 11, 2015 11:48 pm

:) Ти му спомени за аурорикса, пък той да каже. Нито ти, нито аз можем да се изкажем като лекари. Но ти щом ходиш трудно, мисля че ще те нормализира. Но пак е индивидуално. Малко е скъпичък - 24 лв кутията. При средна доза 2 таблетки, ще ти трябват 2 кутии на месец (по 30 са). Трудно се намира наличен. По-лесно е с поръчка предварително от някоя аптека.

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот XXXX » ср дек 23, 2015 11:03 pm

Има ли някаква промяна в състоянието с Анафранила? Как вървят нещата (на емоционално и физическо равнище)?

NSV
Мнения: 47
Регистриран на: пет окт 23, 2015 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот NSV » чет дек 24, 2015 3:33 pm

Сравнително добре. Като настроение и енергия му давам 6. Относно черва и диария доста по-добре съм, но има моменти на влошаване, което моя лекар каза, че е нормално. В началото за първи път две седмици нямах диария и ходех нормално до тоалетно. После може би от настинка ме удари в бъбреци и черва за няколко дни. После се нормализирах за 10 дни. Имаше влошаване за 3-4 дена. Сега 2 дена не съм ходил до тоалетна. :) през това време вдигнах дозата до 105 мг, което не е малко. Имам чувството, че мен и големите дози трудно ме събарят. Просто на малките свикнах. Анафранила не е имодиум. И с него може да получиш такава, ако е в интерес на организма. В смисъл запазва естествените реакции. Има колебания може да иска време. Но като цяло съм по-добре. Четох че цигарите влияят негативно и може би това обяснява по-големите дози. При всеки е индивидуално. Докато не се пробва не можеш да знаеш как ще реагираш.

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот XXXX » вт яну 05, 2016 10:44 am

Не знам в коя тема да пиша, затова- направо тук... Снощи ми се случи нещо, което май е прецедент и досега не ми се беше случвало. Изведнъж започна много силна болка долу ниско в корема, по-ниско от обикновено, чак в областта на яйчниците. Не бях яла нищо, което да раздразни симптома, не бях и притеснена. Легнах си, но се събуждах 4-5 пъти от позиви, но не можех да отида до тоалетната. Болката и позивите малко напомняха за стомашен вирус, но нямах треска, въпреки че малко ми се гадеше. Сигурно на 6-тото ставане успях да отида до тоалетната и въпреки че беше с много усилия, изпражненията бяха направо течни... точно като при вирус. Малко след това болката започна да отминава и успях да заспя. Днес съм сравнително добре, щом вече червата за изпразнени. Това много силни чревни спазми ли са или? Не знам кое ме притеснява повече, че може да е нещо друго, или че може да е от синдрома, защото ако е от синдрома, такава форма би ме притеснявала да излизам още повече, защото болката беше толкова силна, че се чудих дали да не потърся лекарска помощ, а позивите бяха неконтролируеми... И друг път ми се е случвало да ме боли долу ниско, но без позиви и мислех, че това е друг проблем, въпреки че засега не знам дали е гинекологичен такъв. Много ме е страх да не започне постоянно да ми става така. Снощи си виках дано да е нещо друго и да се свършва, че това не е живот вече...

NSV
Мнения: 47
Регистриран на: пет окт 23, 2015 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот NSV » вт яну 05, 2016 2:55 pm

Може да е вирус или камъни в бъбреците. Аз бях така преди месец - яко диария, болка ниско вляво и болка в пикочните пътища при малка нужда. Започна с остра диария, а на другия ден и болките. Мина за около седмица. Имах и ужасно къркорене. Допускам да са и песъчинки в пикочните пътища. Може да е нещо, което удря отделителната система. При мен мина. Пих уринал, спазмалгон и още някакво. Спокойно. Може да те е хванало като мен. Виж дали се подобряваш всеки ден. Случва се, хора сме, не свързвай всичко със синдрома. Мисля, че едва ли има връзка. При мислех да не е от Анафранила, но ти не пиеш. Ако се побряваш е добре. Ако не ходи на преглед.

NSV
Мнения: 47
Регистриран на: пет окт 23, 2015 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот NSV » вт яну 05, 2016 3:00 pm

...и при мет беше ужас няколко дни - не мога да разбера по малка или голяма нужда ми се ходи. Ходя, вися в кенефа и тъкмо излеза и пак импулс да влизам :) ужас беше

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот XXXX » вт яну 05, 2016 9:12 pm

А сега как са нещата при тебе? И от колко време пиеше Анафранила, че аз нещо май не разбрах, въпреки че ти уж каза?

NSV
Мнения: 47
Регистриран на: пет окт 23, 2015 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот NSV » вт яну 05, 2016 9:38 pm

Скоро ще станат два месеца. Ми за сега съм много по-добре от преди месеци. От към черва горе-долу добре. От 15 дена ходя веднъж дневно до тоалетна. Прави ми впечатление, че на 11-12 дена има влошаване за 3-4 дни, но поносимо влошаване. За сега вдигах малко дозата при влошаване. Но този път ще видя дали ще мине и на същата доза. От към психика и настроение ефектът е много мощен при мен . В настроение си, по-спокоен и търпелив, много енергия и радост от ежедневните неща. Връща импулса в ежедневието. За сега не съжалявам, че го почнах. Мисля, че решението ми е правилно. Готов съм и да качвам дозата малко. Кофти е, че има известен потискащ ефект на либидото, но не е нещо пагубно, ок съм и с това.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Върни се в “Всичко за раздразнено черво”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта

cron