[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
Лечение на синдрома с антидепресанти? - Страница 3 - chervobg.com

Лечение на синдрома с антидепресанти?

Диагноза, лечение и съвети за раздразнено черво

Модератор: Doctor_Mitev

NSV
Мнения: 47
Регистриран на: пет окт 23, 2015 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот NSV » чет дек 03, 2015 4:53 pm

...за хора със запек е противопоказен. За тях има друга категория антидепресанти - май беше SSRL, които засилват перисталтиката.
Действието на анафранил е по-различноот това на лоперамид (Имодиум, Лопедиум и др.) При мен лоперамид просто задържа. Консистенцията е кишава. С анафранил нямаш чувство да ти се ходи до тоалетна, още повече пък спешно, консистенцията не е кашава или водниста, а нормална. Лошото е, че сега се отпускам - хапвам си всичко, пуша си, кафета по няколко - диария няма. :)

maja
Мнения: 56
Регистриран на: съб мар 07, 2015 5:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот maja » чет дек 03, 2015 4:58 pm

За съжаление SSRL са незаменими с това което пия. Не всички медикаменти са взаимозаменяеми, тоест ако си например като мен на Ривотрил няма как да ми го сменят с какъвто и да е антидепресант. Няма как да ви го изпише гастроентеролог или невролог. Никой от двамата не може да прецени психическото ви състояние за да прецени дали сте за този медикамент. Ако нямате психическа симптоматика за тях могат да ви навредят. За това е не само важно да се прецени формата на IBS, но и психическото състояние. Майка ми имаше един познат, който заради неправилно изписан медикамент е стигнал до самоубийство, въпреки че психиатър му го беше изписал. Така че внимателно с тези неща. Не са безобидни. Не може всеки лекар да ви ги изписва. Важното е с тях да се чувствате добре. За това ви казах, че е добре че са ви уцелили медикамента.

NSV
Мнения: 47
Регистриран на: пет окт 23, 2015 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот NSV » чет дек 03, 2015 5:18 pm

Не бих казал, че са ми оцелили медикамента. Тово е медикамент за синдром с диария и то ежедневна. Запознат съм с 5 случая на овладяване на синдрома с диария. В момента не пия нищо друго. Хора със синдров с диария - диети, пробиотици, витамини няма да Ви решат проблема. Не го решиха и при мен. Пиша всичко това защото не искам повече да се мъчите с години като мен. Не се обричайте на социална смърт. Права е Мая. Може би най-добре се консултирайте с психиатър. Всъщност антидепресанти не са толкова страшни, аз самият се убедих в това. Какво страшно има да се чувстваш нормално и перфектно. Проблемни малко са първите две седмици, но не спирайте, дори и да Ви се струва, че няма ефект или не Ви е комфортно.
А ти Мая, защо не смениш твоя с SSRL.

maja
Мнения: 56
Регистриран на: съб мар 07, 2015 5:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот maja » чет дек 03, 2015 7:30 pm

Вече ви обясних, че Ривотрил не се заменя с SSRL. Това е нещо като да имаш дизелова кола и да и сипеш бензин и да очакваш да работи. Опитаха се 2 пъти да ми ги сменят напълно безуспешно. Това не е аспирин да ти го изпишат и да го пиеш независимо как ти действа. Единият от медикаментите който ми изписаха - направо не можех да стана от леглото. Другият ми направи високо кръвно, сърцебиене, не можех изобщо да отида до тоалетна. Можело е инфаркт да получа от некъдърността на психиатърка от София - няма да и казвам името. Другият проблем е че ефекта им не е доказан. Пише го и във файла който преди ми пратихте. Тоест дори и да преживея двуседмичният период няма гаранция, че ще улучат медикамента и ще мога да ходя до тоалетна. Доказано е само, че трицикличните антидепресанти помагат при IBS с диария. За тези със запек - няма изследвани медикаменти. Там си е игра на тото. Третият проблем е че изобщо не действат разхлабващо. Това не знам кой ви го е казал. Психиатрите изобщо не са на това мнение. Четвъртият и най-важен проблем е че АЗ ИМАМ СТЕНОЗА НА КАНАЛА там където е поставен кръговият съшивател. Тоест при мен с Ривотрила се отпуска тази стеноза - поне така се предполага че действа, аз за това го пия. SSRL нямат такова действие. Те действат по абсолютно различен начин. Аз си спазвам диета и нямам болки и спазми. Проблема ми е тази стеноза. За това казвам, че всеки си знае положението и какво и защо пие. Ако е можело да се замени - щяха да го заменят. Така че пак казвам такива лекарства по "учебник" не се изписват. Всеки случай е строго индивидуален. Моят лекар има подобни на мен пациенти - със снадки в червата и т. н. и има наблюдение с кое могат и с кое не могат да ходят до тоалетна. Авторите на тези статии, които сте чели едвали имат такива пациенти. За съжаление нещата не са толкова прости колкото изглеждат на пръв поглед. Единственото в което съм сигурна е че стреса трябва да се овладее. Как ще стане това - при всеки е индивидуално. Освен това си имам лекуващ лекар - доктор Митев и ако трябваше да сменя медикамента той щеше да ми го каже.

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот XXXX » пет дек 04, 2015 5:58 pm

Прочетох листовката на Анафранил- а и не ми се струва никак безобидно лекарство. Списъкът със странични ефекти е страшно дълъг и смущаваш. От храносмилателните проблеми, които може да предизвика, освен запек, е посочена и диария, да не говорим за другите неща. Сигурен ли си, че подобрението не е плацебо ефект? Ще ми се да вярвам, че има такова кардинално решение на проблема, но някак ми е трудно... Бъди внимателен с употребата на подобни лекарства.

NSV
Мнения: 47
Регистриран на: пет окт 23, 2015 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот NSV » пет дек 04, 2015 6:46 pm

Аз съм пример на човек, който е нормализиран в момента, както всички със синдром с диария си мечтаем. Но уточнявам, че съм под въздействие на лекарството от скоро. Категорично бих могъл да се изкажа най-малко след 5-6 месеца. Няма безобидно лекарство, дори и аспиринът. Повечето лекарства имат страшно дълъг списък със странични ефекти, повечето от които не се проявяват. Индивидуално е. Почти си мисля, че трябва да си най-големият карък, за да получиш диария с Анафранил. Ти и без това си си така с този синдром. На мен ми е изписан от психиатър. Имам връзка с него и лично, и по телефон. Но се очертава, поне за сега, да го посещавам много рядко. Не съветвам никой да го приема без консултация със специалист. Не си го предписвайте сами. А това дали ще пробвате с него, е въпрос на личен избор, който правите Вие, а не аз като ви предлагам вариант за решение. Страничните ефекти при мен съм ги описал: малко сухота в устата (пие се повече вода), на моменти по студени крака, леко понижено либидо (единствено това ме притеснява). Други хора съобщават за гадене, повръщане - аз го приемам с храна и не съм имам никакви такива странични ефекти. Първите две седмици са по-деликатни, докато свикне тялото с лекарството. Усеща се като някакво напрежение, което усещате не в себе си, а около себе си. Други хора съобщават за това, че им спяло много - при мен го няма, страшно енергичен съм, в добро настроение и комуникативен. От десетина дена се чувствам върнат към живота. Споделям всичко това, защото съм страдал години. Синдрома с газове и диария съсипа 5 години от живота ми, в които станах асоциален, неборбен и уплашен. Но пак напомням - това лекарство трябва да се вземе по лекарско предписание. Учудвам се как като, че ли гастроентеролозите в България не знаят или не казвват, че синдром с диария се лекува с Анафранил. Аз поне съм ходил при четирима и какво ли не беше - взимай ензими, взимай спазмомен, да не ти пука...Дрън-дрън - това ще им кажа на тях.

XXXX
Мнения: 36
Регистриран на: вт авг 25, 2015 4:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот XXXX » пет дек 04, 2015 7:23 pm

Знаеш защо реагирам така скептично... Просто ми е трудно да повярвам, иначе искрено се радвам за теб. Пожелавам ти от все сърце подобрението ти да е трайно и след време да нямаш нужда от каквито и да е било лекарства, за да продължиш да водиш живота, за който винаги си мечтал! Желая ти много успех и ти благодаря, че сподели решението си с нас. Продължавай да ни държиш в течение.

NSV
Мнения: 47
Регистриран на: пет окт 23, 2015 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот NSV » пет дек 04, 2015 10:36 pm

Това е основната ми идея - да помогна на хората със синдрома, в частност с тези с ежедневна диария. Това не е живот, а ад. Алтернативата, която споделям, би подействала на човек със синдром, но не е подходяща, според мен, за онези, които имат нещо друго.Благодаря за подкрепата. Само, че се олях днес - изпушил съм една кутия цигари и ми е екстра. Но така злоупотребявам с това, че в момента се чувствам нормално. Смятам от утре да намаля цигарите и кафетата, защото не е здравословно, а е и скъпо "удоволствие". Осъзнавам, че вероятно ще приемам Анафранил много дълго - сигурно поне 6 месеца, а реалистично между 1-2 години. През това време ще е успех, ако успея да намаля дозата до 50 мг и надолу. Мисля, че, ако избързам и го пия само 2-3 месеца, нещата ще се върнат. Трябва да я прекъсна тази връзка нерви-черва за много дълъг период - сигурно към 2 години, преди да очаквам, че като го спра, ще мога вече без него. През това време ще е много важно да работя върху психика и мислене, което се улеснява под въздействието на антидепресанта. Трябва да натрупам много житейски опит, да направя многократно нещата, които преди са проявявали симптомите, като ситуации и дейности, да приемам нещата спокойно и да стана много борбен. Залогът на това е голям. Иначе ще трябва да приемам Анафранил с години. Някой ако има идея как да се смекчи или махне ефекта върхи либидото да казва. От спорта знам няколко добавки, които уж влияят положително.

ninamilan
Мнения: 9
Регистриран на: чет дек 10, 2015 12:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот ninamilan » чет дек 10, 2015 4:08 pm

Здравейте! Искам да споделя и аз моят опит със синдрома.Преди около 7 години започна проблема, когато бях под силен стрес преди една изпитна сесия/ още бях студентка/.Изразяваше се в засилен метеоризъм и куркане. Каквото и да хапнех, сякаш стомахът не можеше да ми го понесе.Бях на гастроентеролог, който ми каза да пия пробиотици и за около 3 месеца всичко ще е наред. Уви! Около година пиех пробиотици, храносмилателни ензими и какво ли още не- без резултат. Веднъж личната лекарка ми предложи да пия за около месец антидепресант деанксит, понеже бях доста напрегната и стресирана и още с първото хапче проблемите с червата ми изчезнаха като с магическа пръчка.Можех да си ям и пия всичко, което си пожелая-дори вредни храни и кафе.И така докато пиех антидепресанта.Правих няколко опита да го спра, но след два три дни се връщаха гадните симптоми и отново започвах да го пия.Той ми беше единственото спасение. Преди 2 години и половина отново направих опит да го спра окончателно, като пиех вместо него мента-глог -валериан, но проблема ми се задълбочи.Започнах нова работа, имах доста проблеми в личен план и напрежение. Проблемът със синдрома се завърна с пълна сила до този момент не мога да го овладея с нищо.Вече и деанксит не ми помага. Каквото и да хапна започва едно куркане в червата и неволево изпускане на газове.На работа всички ми се подиграваха. Реших да напусна. Появи се нова възможност за работа веднага след това, която реших да не изпускам.Но ме тревожеше проблема със стомаха. Отидох на гастроентеролог, разказах и за проблема.Направи ми гастроскопия, оказа се че нямам хеликобактер пилори или пък др. болестотворни бактерии, а само възпаление на хранопровода.Каза ми да престана да си мисля за червата, на моята възраст не можело това да са приоритет.Аз съм на 28 г.Стигнах до извода че става въпрос за психосоматика, понеже съм имала и др. психосоматични заболявания и започнах да ходя на психотерапия.Нито терапиите, нито хапчетата помагаха.Смених психиатъра и вече една година ходя при друг. В началото ми сменяше лекарствата всеки път, после започна да ги повтаря.До сега се тъпча вече половин година с високи дози анафранил и грандаксин. Не ми помагат, но облекчават малко симптоматиката затова продължавам да ги пия.Пробвах хидроколонтерапия/има някакво облекчение, но не и решение/.Започнах да търся нови методи за лечение на синдрома и се натъкнах на невралната терапия, която според един гастроентеролог се прилага успешно в една клиника в Габрово, но лечението е около 3000 лв. Не че досега не съм дала толкова пари за лекарства,но не знам дали ще има резултат изобщо.Не съм пробвала Фудмап ли как се казваше тази диета, но просто не вярвам че ще ми помогне.Пробвала съм всякакви диети и глад по цял ден и само на плодове и зеленчуци и само на бульони.Пробвах да изключа млечни продукти за 1 седмица. После глутен за 1 седмица-никакъв ефект.Сега в един форум едно момиче сподели, че си е излекувала синдрома с помощтта на една добавка.Сега си я купих и аз, но трябвало поне 1 месец да се пие. Нз дали да влагам надежда.Все си мисля, че с подходящия антидепресант ще се оправи положението,макар и да е докато се пие.

Потребителски аватар
Doctor_Mitev
Site Admin
Мнения: 69
Регистриран на: пон мар 02, 2015 8:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лечение на синдрома с антидепресанти?

Мнениеот Doctor_Mitev » чет дек 10, 2015 4:16 pm

Невроналната терапия, хидроколонотерапията, хомеопатията и редица други "терапии" са една скъпоструваща измама.

IBS е златна мина за измамници, които умело лъжат и взимат парите на пациентите.

Не препоръчвам използване на "алтернативни" методи за лечение на това заболяване.

Използвайте ги на ваша отговорност.
Д-р Стефан Митев - Автор на сайта chervobg.com


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Върни се в “Всичко за раздразнено черво”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост

cron