[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5133: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3843)
Моля за съвет - chervobg.com

Моля за съвет

Диагноза, лечение и съвети за раздразнено черво

Модератор: Doctor_Mitev

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Toni
Мнения: 5
Регистриран на: съб май 06, 2017 11:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Моля за съвет

Мнениеот Toni » съб май 06, 2017 12:59 pm

Здравейте, д-р Митев!

За първи път пиша тук, защото търся отговор на моите проблеми. Аз съм на 25 години, жена. От около 2 месеца започнах да имам проблеми, които ми пречат в нормалното ежедневие. Всичко започна след като ми откриха хашимото и висок пролактин, от тогава започнах да мисля само за това и стреса, който преживях не спира и днес. През това време ми се наложи да изпия няколко антибиотика поради различни проблеми, от тогава започнаха и моите проблеми.. Събуждам се сутрин със свит корем, сърцебиене и повик за дефикация. Проблемът е , че след това оставам с чувството на недоизхождане . Често се случва след това да отида отново и отново и да опитвам да се доизходя, като изхождам много малко. Денят ми минава в мисълта за тези проблеми и усещането е почти постоянно. Изхожданията при първо изхождане са нормални, притеснява ме понякога че имам слуз единствено. Когато се изходя няколко пъти и изхождането е минимално понякога също я има тази слуз. Често има и несмляна храна в изхожданията. Когато се храня и предимно след това не усещам болка и дискомфор в стомаха, но когато се изходя често имам къркорене в него, обикновено сутрин. Бях при няколко гастроентеролози, според които няма нищо притеснително, ехография нормална, кръвни изследвания също - ПКК , Калпротектин(фекален тест), микробиология, Хеликобактер(фекален тест), туморен маркер Са 19-9, СУЕ, Ц реактивен протеин(който е 6,5 - може би висок).
Предстои ми ново посещение при лекар и евентуално да направя колоноскопия или иригография, защото живея всеки ден с мисълта за най-страшното заболяване и дали това, което ми се случва е просто на нервна основа.
Ще бъда много благодарна ако ми дадете вашето мнение и какво да направя от тук нататък.
Благодаря предварително !

Потребителски аватар
Doctor_Mitev
Site Admin
Мнения: 69
Регистриран на: пон мар 02, 2015 8:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля за съвет

Мнениеот Doctor_Mitev » съб май 06, 2017 9:02 pm

При тази история, на ваше място не бих се притеснявал за "най-страшното заболяване".
Д-р Стефан Митев - Автор на сайта chervobg.com

Toni
Мнения: 5
Регистриран на: съб май 06, 2017 11:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот Toni » нед май 07, 2017 7:54 am

Благодаря за бързия и положителен отговор.
Ако е удобно, искам да попитам следното:
1. Според вас възможно ли е това да е някаква форма на IBS?
2. Необходима ли е колоноскопия или иригография?
3. Има ли връзка приема на л тироксин със сегашното ми състояние ?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Doctor_Mitev
Site Admin
Мнения: 69
Регистриран на: пон мар 02, 2015 8:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля за съвет

Мнениеот Doctor_Mitev » нед май 07, 2017 10:56 am

Твърде вероятно е IBS.
Колоноскопия може да се направи по преценка на лекуващия лекар.
Няма връзка с Л-тироксин.
Д-р Стефан Митев - Автор на сайта chervobg.com

Toni
Мнения: 5
Регистриран на: съб май 06, 2017 11:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Моля за съвет

Мнениеот Toni » ср май 10, 2017 10:21 am

Здравейте, д-р Митев!

Вчера бях отново на гастроентеролог. Направи ми ехография и ректално туше, от всичко направено установи само вътрешни хемороиди. Понеже имах това чувство на недоизхождане и по време на прегледа, той ми обясни, че нямало абсолютно нищо и било чистои празно. На въпроса за колоноскопия ми отговори, че сум била много млада и не искал да я прави излишно! Изписа ми лактофлор опти 6, още не съм почнала да го пия.. проблемът е че днес отново веднъж се изхождам нормално, а втория път ме свива стомаха като че ли разстройство, а изхождам почти само слуз и чувство на недозхождане.. общо взето останалите лекари твърдят, че е раздразнено дебело черево.

Моля ви за вашето мнение дали да пия този пробиотик или да настоявам за изследване.

Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Doctor_Mitev
Site Admin
Мнения: 69
Регистриран на: пон мар 02, 2015 8:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля за съвет

Мнениеот Doctor_Mitev » чет май 11, 2017 12:07 am

Не мога да взема отношение за лечението и за нуждата от колоноскопия без да съм ви виждал.
Д-р Стефан Митев - Автор на сайта chervobg.com


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Върни се в “Всичко за раздразнено черво”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта

cron